Vidaus durys - kaip pasirinkti

Bendrąja prasme, durys gali būti klasifikuojamos į dvi grupes: lauko ir vidaus. Šiandieninė rinka siūlo gausybę variacijų tiek lauko, tiek ir vidaus durų. Kas svarbu pasirenkant vidines būsto duris ir kokios jos turėtų būti, kad tenkintų svarbiausią komforto poreikį, stengsimės atsakyti išryškindami pagrindines jų savybes. Vidaus durys gali būti skirstomos į: medines medžio masyvo duris, faneruotas, laminuotas su tekstūrine plošte ir stiklines duris. Pagal vartstymo būdą būna vienvėrės durys, dvivėrės, sulankstomos ir stumdomos durys.

Slankiojančios sistemos

Vienas pagrindinių stumdomų durų privalumų – sutaupoma patalpos erdvė. Tiesa, labiausiai vieta taupoma pasirinkus sprendimą, kai suvažiuoja į sieną, tačiau įrengti tokias duris yra sudėtingiau bei brangiau. Vis dėlto ir standartinės lygiagrečiai ant sienos plokštumos užvažiuojančios durys taip pat turi savų privalumų – jums nereikia jaudintis, kad durų varčia kliudysite per arti pastatytą objektą, o norint ką nors pastatyti prie sienos, kur suvažiuoja durys, pakaks palikti kelių centimetrų tarpą. Kone vienintelis tokių durų trūkumas yra šiek tiek prastesnė garso izoliacija nei analogiško storio varstomų durų, kadangi lieka daugiau tarpų.

Techninės durys

Durys puikiai tinka katilinėse, sandėliukuose, WC patalpose, visuomeniniuose bei prekybos centruose, kavinėse, gamybinėse patalpose, laboratorijose, medicinos patalpose ir kt.

Žaliuzinės durelės

Nuo praktiško darbo priemonių laikymo biure iki patogaus virtuvės nišos uždengimo, žaliuzinės durelės yra vienas įvairiapusiškiausių vidaus interjero sprendimų. Stumdomos horizontaliai ir vertikaliai, įvairiausių dizaino variantų jos puikiai optiškai įsilieja net į itin ankštas patalpas. Mūsų Classen žaliuzinės durelės siūlo tiek  smulkiems gamintojams, tiek individualiems klientams platų galimybių spektrą – ar tai būtų didelis projektas ar nedidelis užsakymas 1 vienetui.

Durų montavimas

Siaurose pertvarose duris sumontuoti itin paprasta ir greita. Daugelis meistrų durų tvirtumą patiki beveik vien montavimo putoms, tačiau specialistai rekomenduoja naudoti papildomą tvirtinimą, užtikrinantį ilgalaikę patikimą vidinių durų eksploataciją.

Mažas dalykas, didelis pokytis – štai ką duoda karūnos ir apdailiniai apvadai. Jie yra tarsi papuošalai, kurie prideda elegancijos ir rafinuotumo. Jų dėka paprastos vidaus durys gali virsti durimis tiesiai iš anglų lordų rūmų. patariame į ką reikia atsižvelgti renkantis jas ir kaip jas sumontuoti.

Karūnos ir apvadinės juostelės yra rafinuotos dekoracijos, kurios gali visiškai pakeisti durų išvaizdą. Jų estetika gali priminti graikų senovės architektūrai būdingus elementus. Frezuotų paviršių dėka jos puikiai tinka angliškam interjerui, kur puikiai dera su sienų plokštėmis ar frezuotomis panelėmis. Jos gerai tinka minkštų fotelių, sofų ir kilimų kompanijoje, pabrėžiant prašmatnų kambarių pobūdį. Jos taip pat tinka „vintage“ ar „glamour“ dekoracijoms.

Kada pasirinkti duris su dekoratyvine karūna?

Durų apdailos montavimas yra gera idėja žmonėms, norintiems pakeisti savo interjero išvaizdą  be bendros patalpų renovacijos. Šis sprendimas tikrai patiks klasikos gerbėjams, kuriems patinka raižytos, dekoratyvios formos. Atsižvelgiant į tai, kad kai kurie karūnų modeliai yra tikrai įspūdingi, turėtumėte galvoti apie jų naudojimą tik ant pasirinkto tipo ar kolekcijos durų. Ypač jei kambaryje yra kelios durys. Papuošdami kai kuriuos iš jų karūnos apdaila, galime būti tikri, kad jos bus gražiai eksponuojamos ir išvengsime per didelio puošnumo.

Kaip pritvirtinti karūną ir dekoratyvines juosteles?

Karūnos ir perdangos juostelės  yra pritvirtintos prie anksčiau sumontuoto durų rėmo . Idealiu atveju sienos ir grindys kambaryje jau yra baigtos. Norėdami atlikti šią užduotį, jums reikės: tvirtinimo klijų, grąžto / vairuotojo, guminio plaktuko, kaiščių su varžtais ir spaustukais. Pradėkite surinkimą horizontaliaisiais elementais, kurie turi būti pritvirtinti virš rėmo viršaus, o tada pereikite prie vertikalių elementų. Visas procesas vyksta 3 etapais:

1 žingsnis : Prisukite du strypus virš durų rėmo viršutinės dalies (jo galuose). Norėdami tai padaryti, pirmiausia padarykite skylutes sienoje (po dvi kiekvienai juostai) su gręžtuvu / vairuotoju. Tada įkiškite į juos sieninius kištukus ir plaktuku švelniai bakstelėkite išsikišusias dalis. Dabar uždėkite strypus taip, kad būtų galima sinchronizuoti skylutes ir pritvirtinti juose esančius varžtus. Įsitikinkite, kad strypai yra stabilūs, pritvirtinti prie sienos ir ar tinkamai priglunda. 

2 žingsnis : pieštuku pažymėkite taškus ant sienos, kur turėtų baigtis montuojamos apdailos kraštai. Atminkite, kad simetrija yra svarbiausia. Ant viršutinės rėmo dalies užtepkite surinkimo klijų, tada uždėkite karūną ar juostelę. Įsitikinkite, kad ornamentas sutampa su rėmo apdaila. Norėdami gerai pritvirtinti visą konstrukciją, prisukite ją prie anksčiau sumontuotų strypų (varžtų skylės yra viršutinėje vainiko ar juostos dalyje).

3 žingsnis : laikas vertikaliems dekoro elementams. Ant juostelių užtepkite klijus ir atsargiai pritvirtinkite prie rėmo. Čia pat rūpinkitės simetrija. Pritvirtinkite lentjuostes spaustukais, kol klijai pritvirtins. Tada nuimkite spaustukus ir mėgaukitės nepakartojamu efektu. 

„Classen“ siūlo dviejų tipų karūnus ir vieno tipo apdailinius apvadus. Jų dydžius galite lengvai pritaikyti prie standartinių reguliuojamų rėmų matmenų (maksimalus plotis = 100 cm). Atminkite, kad horizontalus dekoravimo elementas visada yra platesnis nei durų rėmas, kurio dėka visa sukuria gražų rėmą, supantį duris.

Karūnos ir apdailiniai apvadai yra sudaryti iš trijų dalių: vienos viršutinės sijos ir dviejų šoninių sijų. Komplektą taip pat sudaro dvi papildomos juostos, reikalingos surinkimui. Pagrindinėje versijoje elementai yra padengti PU dažais ir yra  nesenstančios baltos spalvos. Už papildomą mokestį galima dažyti spalvomis iš RAL paletės.

Mes rekomenduojame derinti klasikinio stiliaus duris ir su dekoratyvinėmis apdailos  juosteliu. Tokių modelių, kaip  „ Morano“  ir „  Venis“ kolekcijose  . Būtinai patikrinkite ir išsirinkite savo svajonių duris. 

Būtina žinoti, kokio stiliaus durų jums reikia. Vidaus durys derinamos prie bendro interjero stiliaus. Vidaus durų rinkoje iš esmės vyrauja du stiliai: klasika ir modernas. Tiesa, durys gali būti išskirtiniu interjero elementu, bet, jei nesate interjero dizaineris, geriau prieš jas renkantis pasitarti su dizaineriu. Nes galite nežinoti kokio nors durų aspekto, spalvų derinimo principų ir prašauti.

Tradiciškai durų spalva derinama su grindų ir/arba sienų spalva. Tiesa, pastaruoju metu, kai gamintojai vis plečia galimų spalvų ir atspalvių paletę, galima rinktis kontrastą. Bet atsargiai – gali tikti, gali netikti. „EURODURYS“ salone galima gauti durų spalvos pavyzdį – nudažytą apvadą ar plokštę, ir parsinešus namo pasitikrinti, ar tinka.

Populiariausios yra dažytos faneruotos (dengtos natūraliu medienos lukštu) durys, dėl natūralaus paviršiaus vadinamos ekofaneruotės durimis. Jų paviršius gali būti dengtas ąžuolo, pušies, uosio faneruote, varčia gali būti su stiklu arba aklina. Tai gana optimalus pasirinkimas kainos ir kokybės požiūriu, šios durys gaminamos įvairių stilių ir išmatavimų.

Prieš užsakydami duris pamatuokite angos plotį, aukštį ir sienos storį. Angos plotį reiktų matuoti viršuje, per vidurį ir apačioje. Jei nesutampa, gali tekti angą išlyginti, jei nesutapimas nedidelis, imkite siauriausios vietos plotį. Idealu, jei tarpas tarp sienos ir staktos bus apie 10 mm. Matuojant durų angos aukštį geriau, jei grindys jau sudėtos, jei grindų dar nėra, reikia atimti būsimų grindų storį. Tik turėdami šiuos duomenis salono darbuotojai parinks ar užsakys tinkamas duris. Prisiminkite, kad durų bloko įstatymas – paskutinis apdailos darbų etapas.

Scroll to Top